Peugeot ile Engelsiz Yaşam" kurumsal sosyal sorumluluk projesi Birleşmiş Milletler toplantısına davet edildi.
İSTANBUL (AA) - "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" kurumsal sosyal sorumluluk projesi Birleşmiş Milletler toplantısına davet edildi.

Peugeot tan yapılan açıklamaya göre, Peugeot, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önem doğrultusunda, uzun süredir üzerinde çalıştığı, Türkiye için önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olan "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesini 2013 yılında hayata geçirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteklediği projenin diğer paydaşları, UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve AYDER Alternatif Yaşam Derneği oldu.

Peugeot, "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" Projesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin in başkanlık edeceği Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun yüksek düzeyli yan etkinliğine katılmak üzere davet edildi. 23 Eylül tarihinde düzenlenecek olan ve farklı ülkelerden üst düzey yetkililerin katılacağı etkinlikte, Türkiye'den bakanlar, milletvekilleri ve basın mensupları da yer alacak.

Birleşmiş Milletlerin Engellilik ve Kalkınma konulu 68. Genel Kurulu'ndan bir gün önce gerçekleştirilecek olan Engelliler ile ilgili Yüksek Düzeyli etkinlikte, Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesini tanıtacak.

"Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesi ile engelli bireylerin kendi çevrelerindeki sosyal yaşam seviyelerini artırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek ve konu hakkında duyarlılık oluşturmak hedefleniyor


[ Yazıyı Oku ]

<<ılk Baş <Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 | Sonraki> En Son>>