Peugeot 2008 modeli ile B segmentinde yepyeni bir otomobili satışa sundu. Yeni Peugeot 2008, 1.2L VTi 82 bg, 1.6L HDi 92 bg ve 1.6L VTi 120 bg olmak üzere 3 motor seçeneği, manuel ve otomatik versiyonlar ve 42 bin 500 TL den başlayan fiyatlar ile Satılık Peugeot Türk tüketicisinin beğenisine sunuluyor.


[ Yazıyı Oku ]
Fransız üretici Peugeot un popüler modeli 208, daha tutumlu motor seçeneğiyle de Türkiye yollarına çıkıyor. Yeni 208 1.0 VTi, 30 bin 900 TL den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Peugeot grubunun yeni motor hacimlerinde uyguladığı "küçültme" stratejisinin ilk halkalarından olan 3 silindirli 1.2 lt VTi nin ardından geliştirilen yeni 1.0 lt VTi, daha çok giriş seviyesi olarak nitelenen düşük donanımlı versiyonlarda kullanılacak. 68 HP lik gücüyle iyi bir performans seviyesi sunan motor, fabrika verilerine göre 100 km de 4.3 lt yakıt tüketiyor.


İlk kez 208 de kullanılan bu motor, PSA Grubu tarafından geliştirildi. Farklı teknolojilerle motor içindeki sürtünme yüzde 30 seviyelerinde azaltılırken, sessiz çalışmayı sağlayan ve ömrü bir otomobilinkine eşit yeni tip triger kayışı geliştirildi. 208, karma kullanımda kilometrede ortalama 99 g CO2 emisyonu salımıyla hayli çevreci. Turbosu bulunmayan bu motor, maksimum güce 6.000 devir/dakikada ulaşıyo

[ Yazıyı Oku ]
Peugeot, 2013 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı nda Yeni Peugeot 308 in dünya prömiyerini yapacak ve çevre alanında yeni gelişmeleri tanıtacak.

Peugeot Türkiye den yapılan açıklamaya göre, Peugeot 65. Frankfurt Fuarı ndaki standında, iddialı hedeflerinin ve ürün gamında yükseliş stratejisinin yeni kozlarını vitrine çıkaracak. Yeni Peugeot 308 ile yenilenen 3008 ve 5008 modellerini sergileyecek.[ Yazıyı Oku ]
Yeni Peugeot 308, Avrupa C hatchback segmentinde örnek bir seviye olan kilometrede 82 gram karbondioksit seviyesine ulaştı. Bu seviye, aracın ağırlığının 140 kg azaltılması, geliştirilmiş aerodinamik ve yeni BlueHDi marka teknolojisi ile başarıldı. Bu yenilik NOx emisyonlarını yüzde 90, partikülleri ise yüzde 99.9 oranında azalttı ve yakıt tüketimini düşürdü.

Yeni Peugeot 308, global olarak stratejik bir öneme sahip ve iddialı satış hedefi ile önümüzdeki yılın sonunda Çinde de üretilecek.

Ayrıca Frankfurt Otomobil Fuarındaki Peugeot standında ultra-spor araç 308 R Concept de yer alıyor. İki tonlu kırmızı ve karbon fiber kaportasının altında, yine dünyada ilk kez tanıtılan yeni RCZ R nin motorunu gizliyor. 1.6 litre olan ve 270 hp güç ile 145g/kmCO2 salımını aynı anda sunan bu motor en üst düzeyde performans ve verimlilik sağlıyor.

Peugeot standı, markanın hibrid teknolojisine verdiği önemi de vurguluyor. Yeniden tasarlanan başarılı 3008 HYbrid4 versiyonunun yanı sıra, Peugeot kendisi de bir öncü olarak oluşturulan HYbrid Air teknolojisi ile çığır açan çözümlere yöneliyor. Bu yeni HYbrid Air aktarma organları, benzinli motoru ve basınçlı havayı birleştiriyor.

Peugeot fuarda 208 Hybrid FE yi de sergiliyor. Bu model benzeri olmayan emisyon oranı ve sürüş keyfini bir araya getiren bir araç oluşturmak amacıyla Peugeot ve Total arasındaki derin işbirliğinin bir sonucu olarak tasarlandı. Bu model sadece kilometrede 46 gram karbondioksit oranı ile 100 kilometrede 1,9 litre seviyesindeki benzeri görülmemiş bir düzey ile şarj edilmeyen bir full hibrid konseptidir. Bu prototip 100 kilometrede 2 litrenin ulaşılabilir olduğunu ve şimdi bunu erişilebilir kılmak için Peugeot nun çalışmalarını sürdüreceğini kanıtlıyor.


Peugeot Üst Yöneticisi (CEO) Maxime Picat 65. Frankfurt Otomobil Fuarında açılış konuşmasında, Peugeot nun son 18 ay içinde Peugeot 208 ve 2008 in lansmanları ile birlikte ürün atağını önemli oranda hızlandırdığını ve bunu yaparak, hem Avrupa da hem de global olarak stratejik B segmentindeki ürün arzını başarıyla yenilediklerini belirtti.

Picat, "Bu olağanüstü özelliklere sahip yeni Peugeot 308 ve B segmentindeki yeni modellerimiz 208 ve 2008 in lansmanları sonrasında, Peugeot nun ürün atağının bugün bir gerçek olduğunu gözler önüne seriyoruz" ifadelerini kullandı.[ Yazıyı Oku ]
Peugeot ile Engelsiz Yaşam" kurumsal sosyal sorumluluk projesi Birleşmiş Milletler toplantısına davet edildi.
İSTANBUL (AA) - "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" kurumsal sosyal sorumluluk projesi Birleşmiş Milletler toplantısına davet edildi.

Peugeot tan yapılan açıklamaya göre, Peugeot, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önem doğrultusunda, uzun süredir üzerinde çalıştığı, Türkiye için önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olan "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesini 2013 yılında hayata geçirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteklediği projenin diğer paydaşları, UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve AYDER Alternatif Yaşam Derneği oldu.

Peugeot, "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" Projesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin in başkanlık edeceği Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun yüksek düzeyli yan etkinliğine katılmak üzere davet edildi. 23 Eylül tarihinde düzenlenecek olan ve farklı ülkelerden üst düzey yetkililerin katılacağı etkinlikte, Türkiye'den bakanlar, milletvekilleri ve basın mensupları da yer alacak.

Birleşmiş Milletlerin Engellilik ve Kalkınma konulu 68. Genel Kurulu'ndan bir gün önce gerçekleştirilecek olan Engelliler ile ilgili Yüksek Düzeyli etkinlikte, Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesini tanıtacak.

"Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesi ile engelli bireylerin kendi çevrelerindeki sosyal yaşam seviyelerini artırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek ve konu hakkında duyarlılık oluşturmak hedefleniyor


[ Yazıyı Oku ]

<<ılk Baş <Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 | Sonraki> En Son>>