PEUGEOT bugüne kadar 55 bin adet sattığı spor modeli RCZ in şimdi 270 beygir gücü ile ön plana çıkan RCZ R versiyonunu satışa sunmaya hazırlanıyor.

Peugeot RCZ R, 270 hp gücündeki 1,6lt silindir hacimli yeni motoru ve sadece 145g/km düzeyindeki düşük CO2 emisyon seviyesiyle benzeri görülmemiş bir performans ve verimlilik düzeyi sunuyor.

Peugeot Sport tarafından geliştirilen bu motor ile uyumlu olarak, Torsen kilitli diferansiyelle eşleşen özel yürüyen aksamı yüksek verimlilik düzeyi ile birlikte dinamik sürüş performansı vaat ediyor. Sportif araçların üst segmentini simgeleyen RCZ R Peugeot tarihinin en güçlü seri üretim modeli ünvanına sahip oldu. Peugeot nun 0-100 km ye 5,9 saniyede çıkan ve 250 km/s (elektronik olarak sınırlandırılmış) maksimum hıza sahip olan bu güçlü modeli RCZ R, 2014 yılının 2. çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.


[ Yazıyı Oku ]
Kasım ayında Satılık Peugeot 208 ve 301 modellerinde 20 bin TL için 24 ay yüzde 0.59 faiz oranlı kredi imkanı sunuluyor. Yüzde 0.59 faiz oranlı kredi Satılık Peugeot 3008 ve 5008 modellerinde 30 bin TL için 24 ay, Peugeot 508 modelinde ise 40 bin TL için 36 ay olmak üzere uygulanıyor. Satılık Peugeot 301 modeli için kredi kullanmayı tercih etmeyen müşteriler bin 500 TL tutarında peşin indiriminden faydalanabiliyorlar. Satılık Partner Tepee de ise 15 bin TL için 15 ay yüzde 0 faizli kredi imkanı dikkat çekiyor. Kredi kullanılmadığı taktirde 750 TL indirim uygulanıyor.

[ Yazıyı Oku ]
Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti, lansmanı yaklaşık 1 yıl önce gerçekleştirilen 301 modelinin çoktan Satılık Peugeot nun amiral gemisi olduğunu söyledi.
Bergeretti, bu yıl ekim ayı itibariyle Satılık Peugeot un Türkiye deki satışlarının geçen seneye göre yüzde 14 lük bir artış gösterdiğini belirtti.

Türkiye deki genel otomobil pazarındaki artışın yüzde 9 civarında gerçekleştiğini aktaran Bergeretti, pazara göre daha hızlı bir hacim artışı gerçekleştirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Pazarda, binek araçların lehine bir değişim olduğuna dikkati çeken Bergeretti, "Ticari araçlardaki satışlarda bir gerileme söz konusu. Bununla birlikte binek araçlarda pazar daha çok arttı. Binek araçlarda yüzde 20 nin üzerinde bir oranda artış yaşandı ancak diğer taraftan ticari araç pazarı yüzde 10 civarında düştü" dedi.

Bergeretti, yılın ikinci altı ayında Türk lirasının döviz karşısında değer kaybetmesinin ve faiz artışlarının satışlara olumsuz yansıdığını söyledi.

Kur değişikliğinin etkisini hemen göstermediğini, eylül ve ekim ayları itibariyle satış rakamlarında gerilemenin başladığını dile getiren Bergeretti, yıl sonu itibariyle satış hedeflerini 33 binler civarında revize etmek durumunda kaldıklarını belirtti. Eylül ve ekim satışlarının yıl sonu satış hedeflerini revize etmelerine yol açtığını ifade eden Bergeretti, Peugeout'un sektördeki pazar payının yüzde 4 civarında olduğunu açıkladı.

Her zaman daha çok satış gerçekleştirmek ve pazardan daha fazla pay almak adına mücadele ettiklerini ancak bunun kolay olmadığını vurgulayan Bergeretti, "Türkiye pazarı da Avrupadaki olgunlaşmış pazarlar gibi davranmaya başladı. Artı 1 puan pazar payı kazanabilmek çok maliyetli hareketler gerektiriyor" diye konuştu.

Yeni 308 görücüye çıkacak

Marc Bergeretti, yeni yılda çok önemli faaliyetler gerçekleştireceklerini dile getirerek, 2014 ün ilk aylarında yeni 308 modelinin lansmanını yapacaklarını söyledi.

Lansmanını geçen yıl yaptıkları 301 modelinde ise çok iyi satış rakamlarına ulaştıklarını belirten Bergeretti, "Lansmanını gerçekleştireli bir seneyi çok az bir süre geçen 301, çoktan amiral gemimiz haline geldi. Segmenti içerisinde ikinci pozisyonda. Yılda 10 bin satış rakamı hedefini çoktan aştık" dedi.
[ Yazıyı Oku ]
Peugeot 2008 modeli ile B segmentinde yepyeni bir otomobili satışa sundu. Yeni Peugeot 2008, 1.2L VTi 82 bg, 1.6L HDi 92 bg ve 1.6L VTi 120 bg olmak üzere 3 motor seçeneği, manuel ve otomatik versiyonlar ve 42 bin 500 TL den başlayan fiyatlar ile Satılık Peugeot Türk tüketicisinin beğenisine sunuluyor.


[ Yazıyı Oku ]
Fransız üretici Peugeot un popüler modeli 208, daha tutumlu motor seçeneğiyle de Türkiye yollarına çıkıyor. Yeni 208 1.0 VTi, 30 bin 900 TL den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Peugeot grubunun yeni motor hacimlerinde uyguladığı "küçültme" stratejisinin ilk halkalarından olan 3 silindirli 1.2 lt VTi nin ardından geliştirilen yeni 1.0 lt VTi, daha çok giriş seviyesi olarak nitelenen düşük donanımlı versiyonlarda kullanılacak. 68 HP lik gücüyle iyi bir performans seviyesi sunan motor, fabrika verilerine göre 100 km de 4.3 lt yakıt tüketiyor.


İlk kez 208 de kullanılan bu motor, PSA Grubu tarafından geliştirildi. Farklı teknolojilerle motor içindeki sürtünme yüzde 30 seviyelerinde azaltılırken, sessiz çalışmayı sağlayan ve ömrü bir otomobilinkine eşit yeni tip triger kayışı geliştirildi. 208, karma kullanımda kilometrede ortalama 99 g CO2 emisyonu salımıyla hayli çevreci. Turbosu bulunmayan bu motor, maksimum güce 6.000 devir/dakikada ulaşıyo

[ Yazıyı Oku ]

<Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 | Sonraki> En Son>>