Peugeot, 2013 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı nda Yeni Peugeot 308 in dünya prömiyerini yapacak ve çevre alanında yeni gelişmeleri tanıtacak.

Peugeot Türkiye den yapılan açıklamaya göre, Peugeot 65. Frankfurt Fuarı ndaki standında, iddialı hedeflerinin ve ürün gamında yükseliş stratejisinin yeni kozlarını vitrine çıkaracak. Yeni Peugeot 308 ile yenilenen 3008 ve 5008 modellerini sergileyecek.[ Yazıyı Oku ]
Yeni Peugeot 308, Avrupa C hatchback segmentinde örnek bir seviye olan kilometrede 82 gram karbondioksit seviyesine ulaştı. Bu seviye, aracın ağırlığının 140 kg azaltılması, geliştirilmiş aerodinamik ve yeni BlueHDi marka teknolojisi ile başarıldı. Bu yenilik NOx emisyonlarını yüzde 90, partikülleri ise yüzde 99.9 oranında azalttı ve yakıt tüketimini düşürdü.

Yeni Peugeot 308, global olarak stratejik bir öneme sahip ve iddialı satış hedefi ile önümüzdeki yılın sonunda Çinde de üretilecek.

Ayrıca Frankfurt Otomobil Fuarındaki Peugeot standında ultra-spor araç 308 R Concept de yer alıyor. İki tonlu kırmızı ve karbon fiber kaportasının altında, yine dünyada ilk kez tanıtılan yeni RCZ R nin motorunu gizliyor. 1.6 litre olan ve 270 hp güç ile 145g/kmCO2 salımını aynı anda sunan bu motor en üst düzeyde performans ve verimlilik sağlıyor.

Peugeot standı, markanın hibrid teknolojisine verdiği önemi de vurguluyor. Yeniden tasarlanan başarılı 3008 HYbrid4 versiyonunun yanı sıra, Peugeot kendisi de bir öncü olarak oluşturulan HYbrid Air teknolojisi ile çığır açan çözümlere yöneliyor. Bu yeni HYbrid Air aktarma organları, benzinli motoru ve basınçlı havayı birleştiriyor.

Peugeot fuarda 208 Hybrid FE yi de sergiliyor. Bu model benzeri olmayan emisyon oranı ve sürüş keyfini bir araya getiren bir araç oluşturmak amacıyla Peugeot ve Total arasındaki derin işbirliğinin bir sonucu olarak tasarlandı. Bu model sadece kilometrede 46 gram karbondioksit oranı ile 100 kilometrede 1,9 litre seviyesindeki benzeri görülmemiş bir düzey ile şarj edilmeyen bir full hibrid konseptidir. Bu prototip 100 kilometrede 2 litrenin ulaşılabilir olduğunu ve şimdi bunu erişilebilir kılmak için Peugeot nun çalışmalarını sürdüreceğini kanıtlıyor.


Peugeot Üst Yöneticisi (CEO) Maxime Picat 65. Frankfurt Otomobil Fuarında açılış konuşmasında, Peugeot nun son 18 ay içinde Peugeot 208 ve 2008 in lansmanları ile birlikte ürün atağını önemli oranda hızlandırdığını ve bunu yaparak, hem Avrupa da hem de global olarak stratejik B segmentindeki ürün arzını başarıyla yenilediklerini belirtti.

Picat, "Bu olağanüstü özelliklere sahip yeni Peugeot 308 ve B segmentindeki yeni modellerimiz 208 ve 2008 in lansmanları sonrasında, Peugeot nun ürün atağının bugün bir gerçek olduğunu gözler önüne seriyoruz" ifadelerini kullandı.[ Yazıyı Oku ]
Peugeot ile Engelsiz Yaşam" kurumsal sosyal sorumluluk projesi Birleşmiş Milletler toplantısına davet edildi.
İSTANBUL (AA) - "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" kurumsal sosyal sorumluluk projesi Birleşmiş Milletler toplantısına davet edildi.

Peugeot tan yapılan açıklamaya göre, Peugeot, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önem doğrultusunda, uzun süredir üzerinde çalıştığı, Türkiye için önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olan "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesini 2013 yılında hayata geçirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteklediği projenin diğer paydaşları, UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve AYDER Alternatif Yaşam Derneği oldu.

Peugeot, "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" Projesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin in başkanlık edeceği Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun yüksek düzeyli yan etkinliğine katılmak üzere davet edildi. 23 Eylül tarihinde düzenlenecek olan ve farklı ülkelerden üst düzey yetkililerin katılacağı etkinlikte, Türkiye'den bakanlar, milletvekilleri ve basın mensupları da yer alacak.

Birleşmiş Milletlerin Engellilik ve Kalkınma konulu 68. Genel Kurulu'ndan bir gün önce gerçekleştirilecek olan Engelliler ile ilgili Yüksek Düzeyli etkinlikte, Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesini tanıtacak.

"Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesi ile engelli bireylerin kendi çevrelerindeki sosyal yaşam seviyelerini artırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek ve konu hakkında duyarlılık oluşturmak hedefleniyor


[ Yazıyı Oku ]
İstanbul'un ardından Türkiye nin en önemli otomobil fuarı olan "Antalya Autoshow 2013" kapıları açtı. Bu yıl ilk kez pozitif ayrımcılık düşüncesi ile kadınlardan giriş ücreti alınmıyor

Birçok ünlü markanın en yeni modelleri ve klasik otomobillerin sergilendiği fuarda, farklı markaların yeni modelleri de Türkiye de ilk kez görücüye çıktı. Fuarın en renkli bölümlerinden birini de Antalya Klasik Otomobil Kulübü'nün standı oldu. Orijinalinin aynısı ve Türkiye de sınırlı sayıda bulunan çok özel klasik otomobiller fuar süresince otomobil tutkunları tarafından görülebilecek. Fuar, 15 Eylül de sona erecek. Fuarda bu yıl ilk kez pozitif ayrımcılık düşüncesi ile kadınlardan giriş ücreti alınmıyor.
Katılımcılar arasında Peugeot da bulunuyor.[ Yazıyı Oku ]
Geçen aydan itibaren beğeniye sunulan Peugeot 2008, stop-start gibi donanımların yanı sıra motor seçenekleri de sağlıyor. Teknoloji harikası otomobiller tutkunlarını bekliyor

Peugeot 2008 modeli ile B segmentinde yepyeni bir otomobil arzı yaratıyor. 2013 yılının Ağustos ayında Türkiye pazarında satışa sunulan bu yeni model, 1.2L VTi 82hp, 1.6L HDi 92hp ve 1.6L VTi 120hp olmak üzere 3 motor seçeneği, manuel ve otomatik versiyonlar ve 42 bin 500 TL den başlayan fiyatlar ile Türk tüketicisinin beğenisine sunuluyor.

STOP START SEÇENEĞİ
Ayrıca 2013 yılı sonunda pazara sunulacak olan e-VTi motor seçeneği ile benzinli motoru tercih eden müşterilerin de Stop ve Start teknolojisinin düşük yakıt tüketimi, otomatik motor stop sistemi, gürültüsüz ve titreşimsiz neredeyse anında yeniden çalıştırma ve kullanım keyfi gibi avantajlarından yararlanma imkanı olacak.

PARK ASSİST DONANIMI
Peugeot kullanımı kolay, heyecan veren ve benzersiz bir sürüş deneyimi sunan ilk kompakt şehir SUV modeli ile birçok yeniliği hayata geçiriyor. Markanın yenilikçi bir sürüş mahalli stratejisini teyit eden küçük direksiyon simidi ve göz hizasına konumlandırılan gösterge paneli dikkat çekiyor. Park manevralarını otomatik hale getiren Park Assist donanımı şehir içindeki yolculukları kolaylaştırmak için 2008 in kompaktlığından yararlanıyor.

DİNAMİK SÜRÜŞ
Peugeot nun yürüyen aksam konusunda genel kabul gören uzmanlığı ile garanti edilen keyifle eş anlamlı dinamik sürüş özelliği sunuluyor. Yol tutuş özellikleri, koruma aksamları ve Grip Control çekiş sistemi sayesinde bildik yollardan çıkma özgürlüğü yaşatıyor.


[ Yazıyı Oku ]

<<ılk Baş <Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 | Sonraki> En Son>>